Mount Laurel Basketball

Contact Information:
Email: mtlaurelbasketball@comcast.net
 
 
 
 
Home
News
Schedules
Standings
Information
Links
Site Map

Jump to your team's page:


Schedules


Court: Calendar View | List View
<<< December 2017 - January 2018 April 2018 - May 2018 >>>

February, 2018

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday




1
Practice: Challenger-12up
Springville
6:00-7:15 PM


Boys Gr 8: Hepperlen @ Rosati
(30 - 27)

Boys Grades 9 and 10: Mailhiot @ Pertuit
(21 - 40)

Boys Gr 7: Frese @ Binder
(62 - 30)
2
Practice: Reilly
Larchmont
6:15-7:30 PM


Practice: Cofsky
Larchmont
6:15-7:30 PM


Practice: Tuch/Emerle
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: Montana
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: Chester
Larchmont
7:30-8:45 PM


Practice: McCord
Larchmont
7:30-8:45 PM


Boys Gr 7: Magee,E @ Plasner
(51 - 57)

Girls Grades 7 and 8: Sorid @ Webb
(17 - 34)

Boys Grades 9 and 10: Mulville @ Rimerman
(33 - 56)

Boys Gr 8: Maioriello @ Pappas
(63 - 19)

Boys Grades 9 and 10: Gandler @ Robinson
(56 - 35)
3
Practice: McNamara
Countryside
10:30-11:30 AM


Practice: Waldorf
Countryside
10:30-11:30 AM


Practice: Logan
Countryside
2:30-3:30 PM


Practice: Riegert
Countryside
2:30-3:30 PM


Boys Gr 5: Cofsky @ Reilly
(45 - 32)

Boys Gr 3: Patel @ Halfpenny
8:30AM

Boys Gr 1: Anton @ Monoky
8:30AM

Boys Gr 7: Gravener @ Binder
(36 - 44)

Boys Gr 6: Pratt @ Pertuit
(44 - 23)

Girls Gr 3: Mullin @ Chester
8:30AM

Boys Kindergarten: Battersby @ Galbraith
9:30AM

Boys Gr 5: Tornese @ Maioriello
(34 - 32)

Boys Gr 3: Harrison @ Stryjewski
9:45AM

Boys Gr 7: Malamisura @ Magee,E
(30 - 37)

Boys Gr 6: Shuster @ Krause
(25 - 42)

Girls Gr 4: Karasek/Smyth @ Marino/Duarte
(20 - 18)

Boys Gr 1: Basis @ Wetzel/White
10:30AM

Boys Gr 5: DeStefano @ Briggs
(26 - 28)

Boys Gr 3: Raymond @ McCartney
11:00AM

Girls Grades 5 and 6: Chester @ Halfpenny
(21 - 25)

Girls Gr 4: Peters/Bagnell @ Platt/Fleming
Cancelled!

Boys Gr 8: Kelly @ Pappas
(28 - 28)

Girls Grades 5 and 6: Dudley @ McCord
(18 - 17)

Boys Gr 8: Gandler @ Maioriello
(50 - 41)

Girls Gr 3: Brunswick @ DeShields
12:15PM

Boys Gr 4: Johnson @ Hepperlen
(19 - 20)

Boys Gr 4: Tuch/Emerle @ Chase
(13 - 22)

Boys Kindergarten: Stevenson @ Quinn
12:30PM

Boys Gr 1: Beeler @ Verney
1:30PM

Girls Grades 5 and 6: Chew @ Campbell
(30 - 28)

Boys Gr 6: White @ Castner
(27 - 48)

Boys Gr 8: Kaplan @ Kazandjian
(51 - 48)

Girls Gr 3: Phillips @ Montana
1:30PM

Boys Gr 4: Cushman @ Colonna
(6 - 14)

Boys Gr 1: Gray @ Meile
2:30PM

Boys Gr 3: Catlett @ Curtis
2:45PM

Boys Gr 7: Hunter @ Pizzo
(53 - 30)

Girls Grades 5 and 6: Briggs @ Rabin
(26 - 17)

Girls Grades 7 and 8: Pruitt @ Webb
(20 - 40)

Boys Gr 4: Plasner @ Montana
(19 - 24)

Challenger: Challenger-12up @ Challenger-12up
4:00PM

Boys Gr 3: Galbraith @ Carrol
4:00PM

Boys Gr 7: Frese @ Sarkees
(45 - 48)

Girls Grades 7 and 8: Sorid @ Tumas
(28 - 25)

Boys Gr 4: Pearce @ Lee
(6 - 22)

Boys Gr 8: Moynihan @ Hepperlen
(17 - 44)

Boys Gr 8: Mullen @ Rosati
(45 - 38)

Boys Grades 11 and 12: Landis @ Breymeier
(85 - 51)
4
Practice: Tumas
Springville
12:15-1:30 PM


Practice: Webb
Springville
12:15-1:30 PM


Practice: Sarkees
Harrington OLD
2:30-3:45 PM


Practice: Binder
Harrington OLD
2:30-3:45 PM


Practice: Lee
Fleetwood
2:30-3:45 PM


Practice: Cushman
Fleetwood
2:30-3:45 PM


Practice: Briggs
Springville
2:45-4:00 PM


Practice: McCord
Springville
2:45-4:00 PM


Girls Gr 3: Foley @ Koenig
12:15PM

Boys Gr 7: Plasner @ Thornton
(40 - 34)

Girls Grades 7 and 8: Pruitt @ Moroski
(34 - 20)

Boys Grades 11 and 12: Conti @ Kelly
(61 - 68)

Boys Grades 11 and 12: Gordon @ Gallagher
(45 - 49)
5
Practice: Cofsky
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Reilly
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Plasner
Parkway
6:15-7:30 PM


Practice: Hepperlen
Parkway
6:15-7:30 PM


Practice: Monoky
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Meile
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Maioriello
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: DeStefano
Springville
7:15-8:30 PM


Boys Gr 8: Mullen @ Gandler
(40 - 72)

Boys Kindergarten: Battersby @ Stevenson
6:15PM

Boys Grades 11 and 12: Mullen @ Smith
(46 - 26)

Boys Gr 8: Pappas @ Moynihan
(27 - 33)

Boys Grades 11 and 12: Breymeier @ Milley
(42 - 57)

Boys Grades 9 and 10: Folcher @ Mulville
(43 - 33)
6
Practice: Moynihan
Harrington OLD
6:00-7:15 PM


Practice: Tumas
Harrington OLD
6:00-7:15 PM


Practice: Rabin
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Campbell
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: McNamara
Countryside
6:15-7:15 PM


Practice: Logan
Countryside
6:15-7:15 PM


Practice: White
Hainesport
6:30-7:45 PM


Practice: Castner
Hainesport
6:30-7:45 PM


Practice: Halfpenny
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: Chester
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: Sorid
Harrington OLD
7:15-8:30 PM


Practice: Webb
Harrington OLD
7:15-8:30 PM


Practice: Waldorf
Countryside
7:15-8:15 PM


Practice: Riegert
Countryside
7:15-8:15 PM


Practice: Pearce
Parkway
7:30-8:45 PM


Practice: Montana
Parkway
7:30-8:45 PM


Practice: Krause
Hainesport
7:45-9:00 PM


Practice: Pertuit
Hainesport
7:45-9:00 PM


Boys Kindergarten: Galbraith @ Quinn
6:15PM

Girls Grades 9 to 12: Visitor @ High School Girls
7:00PM

Boys Grades 11 and 12: Mercado @ Conti
(36 - 69)
7
Practice: Magee,E
Harrington NEW
6:00-7:15 PM


Practice: Hunter
Harrington NEW
6:00-7:15 PM


Practice: Pratt
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Shuster
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Chase
Parkway
6:15-7:30 PM


Practice: Colonna
Parkway
6:15-7:30 PM


Practice: Beeler
Hillside
6:15-7:15 PM


Practice: Anton
Hillside
6:15-7:15 PM


Practice: Basis
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Malamisura
Harrington NEW
7:15-8:30 PM


Practice: Gravener
Harrington NEW
7:15-8:30 PM


Practice: Wetzel/White
Hillside
7:15-8:15 PM


Boys Grades 11 and 12: Milley @ Potosky
(51 - 39)

Boys Grades 11 and 12: Gallagher @ Landis
(55 - 70)
8
Practice: Challenger-12up
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Plasner
Harrington NEW
7:15-8:30 PM


Practice: Thornton
Harrington NEW
7:15-8:30 PM


Boys Grades 9 and 10: Cashin @ Mailhiot
(54 - 41)

Boys Grades 9 and 10: Cooper @ Pertuit
(34 - 41)

Boys Grades 11 and 12: Mullen @ Spellman
8:30PM
9
Practice: Tumas
Springville
6:00-7:15 PM

Cancelled!

Practice: Pizzo
Harrington NEW
6:00-7:15 PM


Practice: Frese
Harrington NEW
6:00-7:15 PM


Practice: Moynihan
Springville
6:00-7:15 PM

Cancelled!

Practice: Gray
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Verney
Hillside
7:15-8:15 PM


Boys Kindergarten: Bourke @ Quinn
6:15PM

Boys Grades 9 and 10: Blum @ Rimerman
(52 - 41)

Boys Grades 9 and 10: Gandler @ Seybert
(37 - 62)
10
Practice: McNamara
Countryside
10:30-11:30 AM


Practice: Waldorf
Countryside
10:30-11:30 AM


Practice: Riegert
Countryside
2:30-3:30 PM


Practice: Logan
Countryside
2:30-3:30 PM


Boys Gr 6: Pertuit @ Shuster
(28 - 23)

Boys Gr 5: Reilly @ Tornese
(24 - 39)

Boys Gr 3: Carrol @ Halfpenny
8:30AM

Boys Gr 1: Monoky @ Gray
8:30AM

Boys Gr 7: Gravener @ Hunter
(32 - 48)

Girls Gr 3: Phillips @ Koenig
8:30AM

Boys Kindergarten: Bourke @ Stevenson
9:30AM

Boys Gr 6: White @ Pratt
(24 - 47)

Boys Gr 5: Briggs @ Cofsky
(22 - 21)

Boys Gr 3: Galbraith @ McCartney
9:45AM

Boys Gr 7: Magee,E @ Frese
(27 - 44)

Girls Gr 4: Peters/Bagnell @ Marino/Duarte
(6 - 14)

Boys Gr 1: Verney @ Basis
10:30AM

Boys Gr 1: Verney @ Basis
10:30AM

Girls Grades 5 and 6: Halfpenny @ Campbell
(12 - 32)

Boys Gr 5: DeStefano @ Maioriello
(24 - 48)

Boys Gr 3: Harrison @ Curtis
11:00AM

Girls Gr 4: Platt/Fleming @ Karasek/Smyth
Cancelled!

Boys Gr 8: Hepperlen @ Pappas
(2 - 0)

Girls Grades 5 and 6: Chew @ Chester
(28 - 30)

Boys Gr 8: Mullen @ Kaplan
(26 - 43)

Girls Gr 3: Foley @ DeShields
12:15PM

Boys Gr 4: Tuch/Emerle @ Plasner
(6 - 33)

Boys Gr 4: Johnson @ Cushman
(23 - 12)

Boys Kindergarten: Galbraith @ Battersby
12:30PM

Boys Gr 6: Krause @ Castner
(22 - 52)

Girls Grades 5 and 6: McCord @ Briggs
(24 - 20)

Boys Gr 8: Moynihan @ Kazandjian
(46 - 24)

Girls Gr 3: Brunswick @ Mullin
1:30PM

Boys Gr 4: Lee @ Colonna
(20 - 10)

Boys Gr 1: Meile @ Beeler
2:30PM

Girls Grades 5 and 6: Rabin @ Dudley
(21 - 28)

Boys Gr 3: Patel @ Catlett
2:45PM

Boys Gr 7: Thornton @ Plasner
(26 - 50)

Girls Grades 7 and 8: Moynihan @ Pruitt
(22 - 33)

Boys Gr 4: Montana @ Chase
(22 - 12)

Boys Grades 9 and 10: Juliano @ Landis
(2 - 0)

Challenger: Challenger-12up @ Challenger-12up
4:00PM

Boys Gr 3: Stryjewski @ Raymond
4:00PM

Boys Gr 7: Binder @ Malamisura
(48 - 44)

Girls Grades 7 and 8: Tumas @ Webb
(20 - 41)

Boys Gr 4: Pearce @ Hepperlen
(10 - 12)

Boys Grades 9 and 10: Popoli @ Robinson
(39 - 32)

Boys Gr 8: Maioriello @ Kelly
(26 - 30)

Boys Grades 11 and 12: Kelly @ Gordon
(70 - 44)

Boys Gr 8: Rosati @ Gandler
(41 - 62)
11
Practice: High School Girls
Harrington OLD
5:00-6:15 PM


Girls Grades 7 and 8: Moroski @ Moynihan
(30 - 25)

Girls Gr 3: Chester @ Montana
12:15PM

Boys Grades 9 and 10: Mulville @ Pertuit
(38 - 43)

Boys Gr 3: Halfpenny @ Curtis
1:15PM

Boys Gr 7: Pizzo @ Sarkees
(58 - 54)

Girls Grades 7 and 8: Webb @ Pruitt
(35 - 27)

Boys Grades 9 and 10: Cashin @ Cooper
(35 - 52)

Boys Grades 11 and 12: Potosky @ Breymeier
(56 - 37)

Boys Gr 7: Frese @ Gravener
(69 - 34)

Boys Gr 4: Montana @ Johnson
(17 - 8)

Girls Grades 5 and 6: Chester @ Campbell
(15 - 22)

Boys Grades 9 and 10: Gandler @ Popoli
(49 - 49)

Boys Grades 11 and 12: Conti @ Mullen
(65 - 56)

Boys Gr 8: Kelly @ Rosati
(47 - 41)

Boys Grades 9 and 10: Juliano @ Robinson
(46 - 47)

Boys Grades 11 and 12: Smith @ Spellman
(53 - 48)

Boys Grades 9 and 10: Landis @ Rimerman
(43 - 45)

Boys Grades 11 and 12: Gordon @ Mercado
(46 - 45)

Boys Grades 9 and 10: Mailhiot @ Seybert
(36 - 62)

Boys Grades 11 and 12: Milley @ Gallagher
(66 - 52)

Boys Grades 9 and 10: Blum @ Folcher
(47 - 33)

Boys Grades 11 and 12: Landis @ Kelly
(47 - 41)
12
Practice: Monoky
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Meile
Hillside
7:15-8:15 PM


Boys Gr 5: Reilly @ Maioriello
(20 - 41)

Boys Gr 8: Kaplan @ Gandler
(40 - 45)

Boys Gr 3: Raymond @ Harrison
6:15PM

Boys Kindergarten: Stevenson @ Quinn
6:15PM

Boys Gr 4: Tuch/Emerle @ Pearce
(22 - 12)

Boys Grades 11 and 12: Conti @ Smith
(50 - 43)

Boys Gr 5: Tornese @ Briggs
(37 - 31)

Boys Gr 8: Pappas @ Kazandjian
(50 - 44)

Boys Gr 3: Carrol @ Catlett
7:30PM

Boys Grades 11 and 12: Landis @ Mercado
(62 - 40)

Boys Grades 9 and 10: Seybert @ Blum
(45 - 41)
13
Practice: Waldorf
Countryside
6:15-7:15 PM


Practice: McNamara
Countryside
6:15-7:15 PM


Practice: High School Girls
Lenape NORTH
7:00-8:15 PM


Practice: Logan
Countryside
7:15-8:15 PM


Practice: Riegert
Countryside
7:15-8:15 PM


Girls Grades 5 and 6: Briggs @ Chew
(21 - 27)

Girls Grades 7 and 8: Moynihan @ Tumas
6:00PM

Girls Gr 4: Platt/Fleming @ Peters/Bagnell
6:15PM

Boys Kindergarten: Bourke @ Galbraith
6:15PM

Boys Gr 6: Castner @ Pertuit
(32 - 19)

Girls Grades 5 and 6: Dudley @ Halfpenny
(17 - 20)

Girls Grades 7 and 8: Sorid @ Moroski
Cancelled!

Boys Gr 4: Plasner @ Hepperlen
(14 - 31)

Boys Gr 6: White @ Krause
(36 - 41)

Boys Grades 11 and 12: Kelly @ Mullen
(62 - 52)
14
Practice: Beeler
Hillside
6:15-7:15 PM


Practice: Anton
Hillside
6:15-7:15 PM


Practice: Basis
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Wetzel/White
Hillside
7:15-8:15 PM


Boys Gr 7: Pizzo @ Thornton
(48 - 36)

Boys Gr 3: Patel @ McCartney
6:15PM

Girls Gr 3: Mullin @ Koenig
6:15PM

Boys Gr 4: Lee @ Cushman
(18 - 6)

Boys Gr 6: Pratt @ Shuster
(49 - 17)

Boys Grades 11 and 12: Potosky @ Gallagher
(47 - 38)

Boys Gr 7: Sarkees @ Magee,E
(48 - 50)

Boys Gr 3: Galbraith @ Stryjewski
7:30PM

Girls Gr 4: Marino/Duarte @ Karasek/Smyth
(24 - 9)

Boys Grades 11 and 12: Milley @ Gordon
(1 - 0)

Boys Grades 11 and 12: Spellman @ Landis
(43 - 63)
15
Practice: Challenger-12up
Springville
6:00-7:15 PM


Boys Gr 8: Mullen @ Hepperlen
(17 - 33)

Boys Grades 9 and 10: Popoli @ Cashin
(41 - 59)

Boys Gr 7: Hunter @ Binder
(48 - 44)

Boys Grades 9 and 10: Robinson @ Cooper
(48 - 56)
16
Practice: Verney
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Gray
Hillside
7:15-8:15 PM


Boys Gr 7: Malamisura @ Plasner
(34 - 37)

Girls Grades 7 and 8: Pruitt @ Tumas
(43 - 17)

Boys Gr 5: DeStefano @ Cofsky
(28 - 28)

Girls Gr 3: Foley @ Phillips
6:15PM

Girls Gr 3: Chester @ DeShields
6:15PM

Boys Kindergarten: Battersby @ Stevenson
6:15PM

Boys Grades 9 and 10: Mailhiot @ Gandler
(37 - 28)

Boys Gr 8: Moynihan @ Maioriello
(25 - 25)

Boys Gr 4: Colonna @ Chase
(15 - 26)

Girls Grades 5 and 6: Rabin @ McCord
(20 - 32)

Boys Grades 9 and 10: Pertuit @ Juliano
(49 - 40)
17
Practice: Challenger-12up
Hartford
4:00-5:15 PM


Boys Gr 6: White @ Pertuit
(30 - 43)

Boys Gr 5: Reilly @ Briggs
(20 - 25)

Boys Gr 3: Harrison @ McCartney
8:30AM

Boys Gr 7: Binder @ Frese
Cancelled!

Girls Gr 3: Mullin @ DeShields
8:30AM

Boys Gr 1: Basis @ Meile
8:30AM

Boys Gr 2: Haskins @ Colonna
9:30AM

Boys Kindergarten: Bourke @ Quinn
9:30AM

Boys Gr 6: Shuster @ Castner
(25 - 65)

Boys Gr 5: Maioriello @ Cofsky
(31 - 31)

Boys Gr 3: Catlett @ Halfpenny
9:45AM

Boys Gr 7: Gravener @ Sarkees
(39 - 60)

Girls Gr 4: Peters/Bagnell @ Karasek/Smyth
(5 - 19)

Girls Gr 2: Riegert @ McNamara
10:30AM

Boys Gr 1: Anton @ Verney
10:30AM

Boys Gr 5: Tornese @ DeStefano
(31 - 27)

Boys Gr 3: Patel @ Raymond
11:00AM

Girls Grades 5 and 6: Chester @ Rabin
(26 - 28)

Girls Gr 4: Marino/Duarte @ Platt/Fleming
(14 - 6)

Boys Gr 8: Pappas @ Kaplan
(27 - 45)

Boys Gr 2: Flood @ Simone
11:30AM

Girls Grades 5 and 6: Halfpenny @ Briggs
(4 - 10)

Boys Gr 8: Maioriello @ Mullen
(55 - 33)

Girls Gr 3: Koenig @ Brunswick
12:15PM

Boys Gr 4: Cushman @ Chase
(10 - 22)

Boys Gr 4: Hepperlen @ Colonna
(24 - 12)

Boys Kindergarten: Battersby @ Galbraith
12:30PM

Boys Gr 6: Pratt @ Krause
(49 - 19)

Girls Grades 5 and 6: Chew @ Dudley
(13 - 15)

Boys Gr 8: Rosati @ Moynihan
(32 - 36)

Girls Gr 3: Montana @ Foley
1:30PM

Boys Gr 1: Beeler @ Monoky
1:30PM

Boys Gr 4: Lee @ Johnson
(13 - 22)

Girls Gr 2: Waldorf @ Logan
2:30PM

Boys Gr 1: Gray @ Wetzel/White
2:30PM

Boys Gr 3: Carrol @ Stryjewski
2:45PM

Boys Gr 7: Plasner @ Hunter
(60 - 51)

Girls Grades 7 and 8: Moroski @ Webb
(21 - 31)

Girls Grades 5 and 6: Campbell @ McCord
(16 - 14)

Boys Gr 4: Tuch/Emerle @ Montana
(14 - 28)

Boys Grades 9 and 10: Rimerman @ Folcher
(52 - 31)

Boys Gr 3: Curtis @ Galbraith
4:00PM

Boys Gr 7: Magee,E @ Pizzo
(37 - 32)

Girls Grades 7 and 8: Moynihan @ Sorid
(13 - 16)

Boys Gr 4: Plasner @ Pearce
(22 - 22)

Boys Grades 9 and 10: Mulville @ Landis
(52 - 50)

Boys Gr 8: Gandler @ Hepperlen
(33 - 45)

Boys Grades 11 and 12: Spellman @ Breymeier
(69 - 47)

Boys Gr 8: Kelly @ Kazandjian
(49 - 32)

Boys Grades 9 and 10: Pertuit @ Blum
(49 - 32)
18
Practice: Plasner
Fleetwood
2:30-3:45 PM


Practice: Hepperlen
Fleetwood
2:30-3:45 PM


Girls Grades 7 and 8: Moroski @ Tumas
(37 - 19)

Girls Gr 3: Chester @ Phillips
12:15PM

Boys Grades 9 and 10: Landis @ Blum
(42 - 65)

Boys Gr 7: Thornton @ Malamisura
(26 - 44)

Girls Grades 7 and 8: Pruitt @ Sorid
(28 - 26)

Boys Grades 9 and 10: Juliano @ Cashin
(42 - 62)

Boys Grades 11 and 12: Conti @ Spellman
(50 - 58)

Boys Gr 7: Sarkees @ Binder
(51 - 34)

Girls Grades 5 and 6: Briggs @ Chester
2:45PM

Boys Grades 9 and 10: Gandler @ Cooper
(45 - 53)

Boys Grades 11 and 12: Gallagher @ Breymeier
(0 - 1)

Boys Gr 8: Kaplan @ Kelly
(52 - 34)

Boys Grades 9 and 10: Seybert @ Folcher
(39 - 51)

Boys Grades 11 and 12: Smith @ Gordon
(65 - 52)

Boys Grades 9 and 10: Popoli @ Mailhiot
(48 - 68)

Boys Grades 11 and 12: Mercado @ Potosky
(53 - 48)

Boys Grades 9 and 10: Robinson @ Mulville
(54 - 42)

Boys Grades 11 and 12: Mullen @ Landis
(46 - 77)

Boys Grades 9 and 10: Pertuit @ Rimerman
(45 - 28)

Boys Grades 11 and 12: Kelly @ Milley
(58 - 54)
1920
Practice: Castner
Hainesport
6:30-7:45 PM


Practice: Pertuit
Hainesport
6:30-7:45 PM


Practice: High School Girls
Lenape NORTH
7:00-8:15 PM

Cancelled!

Practice: Montana
Parkway
7:30-8:45 PM


Practice: Johnson
Parkway
7:30-8:45 PM


Practice: Krause
Hainesport
7:45-9:00 PM


Practice: White
Hainesport
7:45-9:00 PM


Girls Grades 7 and 8: Webb @ Moynihan
(29 - 19)

Girls Grades 5 and 6: Rabin @ Halfpenny
(11 - 17)

Girls Gr 2: Logan @ Riegert
6:15PM

Boys Kindergarten: Stevenson @ Quinn
6:15PM

Girls Gr 2: McNamara @ Waldorf
7:15PM

Girls Grades 7 and 8: Pruitt @ Moroski
(39 - 31)

Girls Grades 5 and 6: McCord @ Chew
7:15PM
21
Practice: Shuster
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Pratt
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Chase
Parkway
6:15-7:30 PM


Practice: Pearce
Parkway
6:15-7:30 PM


Practice: Beeler
Hillside
6:15-7:15 PM


Practice: Anton
Hillside
6:15-7:15 PM


Practice: High School Girls
Lenape South
7:00-8:15 PM


Practice: Basis
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Wetzel/White
Hillside
7:15-8:15 PM


Boys Gr 7: Magee,E @ Thornton
(35 - 34)

Boys Grades 11 and 12: Spellman @ Gallagher
(47 - 42)

Boys Gr 7: Frese @ Plasner
(36 - 25)

Girls Gr 4: Platt/Fleming @ Karasek/Smyth
7:30PM

Boys Grades 11 and 12: Breymeier @ Kelly
(53 - 69)

Boys Grades 11 and 12: Potosky @ Conti
8:30PM
22
Practice: Challenger-12up
Springville
6:00-7:15 PM


Boys Gr 8: Hepperlen @ Maioriello
6:00PM

Boys Gr 2: Dorris @ Boyle
6:15PM

Boys Grades 9 and 10: Cashin @ Mulville
7:00PM

Boys Gr 2: Varghese @ Suleski
7:15PM

Boys Gr 7: Pizzo @ Gravener
7:15PM

Boys Grades 9 and 10: Cooper @ Mailhiot
8:15PM

Boys Grades 11 and 12: Mercado @ Smith
8:30PM
23
Practice: Verney
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Gray
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Colonna
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: Tuch/Emerle
Springville
7:15-8:30 PM


Boys Gr 7: Malamisura @ Hunter
6:00PM

Girls Grades 7 and 8: Moynihan @ Pruitt
6:00PM

Boys Gr 2: Boyle @ Simone
6:15PM

Boys Gr 2: Varghese @ Colonna
6:15PM

Boys Kindergarten: Battersby @ Bourke
6:15PM

Boys Grades 9 and 10: Folcher @ Landis
7:00PM

Boys Gr 8: Rosati @ Kazandjian
7:15PM

Boys Gr 2: Dorris @ Haskins
7:15PM

Boys Grades 9 and 10: Gandler @ Juliano
8:15PM

Girls Grades 5 and 6: Dudley @ Campbell
8:30PM

Boys Grades 11 and 12: Gordon @ Conti
8:30PM
24
Boys Gr 6: Krause @ Pertuit
8:30AM

Boys Gr 5: Reilly @ DeStefano
8:30AM

Boys Gr 3: Stryjewski @ Halfpenny
8:30AM

Boys Gr 1: Basis @ Anton
8:30AM

Boys Gr 7: Binder @ Pizzo
8:30AM

Girls Gr 3: Montana @ Chester
8:30AM

Boys Gr 2: Simone @ Haskins
9:30AM

Boys Kindergarten: Quinn @ Galbraith
9:30AM

Boys Gr 6: Castner @ Pratt
9:45AM

Boys Gr 5: Cofsky @ Tornese
9:45AM

Boys Gr 3: Patel @ McCartney
9:45AM

Boys Gr 7: Gravener @ Malamisura
9:45AM

Girls Gr 4: Karasek/Smyth @ Platt/Fleming
9:45AM

Girls Gr 2: Riegert @ Logan
10:30AM

Boys Gr 1: Beeler @ Gray
10:30AM

Boys Gr 5: Briggs @ Maioriello
11:00AM

Boys Gr 3: Raymond @ Curtis
11:00AM

Girls Grades 5 and 6: Dudley @ McCord
11:00AM

Girls Gr 4: Peters/Bagnell @ Marino/Duarte
11:00AM

Boys Gr 8: Moynihan @ Gandler
11:00AM

Boys Gr 2: Dorris @ Colonna
11:30AM

Boys Gr 4: Plasner @ Pearce
12:15PM

Boys Gr 4: Tuch/Emerle @ Lee
12:15PM

Girls Grades 5 and 6: Chew @ Rabin
12:15PM

Boys Gr 8: Kaplan @ Mullen
12:15PM

Girls Gr 3: Foley @ Koenig
12:15PM

Boys Gr 2: Varghese @ Boyle
12:30PM

Boys Kindergarten: Bourke @ Stevenson
12:30PM

Boys Gr 4: Johnson @ Colonna
1:30PM

Boys Gr 2: Suleski @ Flood
1:30PM

Boys Gr 6: White @ Shuster
1:30PM

Boys Gr 1: Monoky @ Meile
1:30PM

Girls Grades 5 and 6: Campbell @ Briggs
1:30PM

Boys Gr 8: Pappas @ Rosati
1:30PM

Girls Gr 3: Phillips @ Brunswick
1:30PM

Girls Gr 2: Waldorf @ McNamara
2:30PM

Boys Gr 1: Wetzel/White @ Verney
2:30PM

Boys Gr 4: Montana @ Cushman
2:45PM

Boys Gr 3: Catlett @ Galbraith
2:45PM

Boys Gr 7: Hunter @ Magee,E
2:45PM

Girls Grades 7 and 8: Pruitt @ Moroski
2:45PM

Girls Grades 5 and 6: Chester @ Halfpenny
2:45PM

Boys Gr 4: Hepperlen @ Chase
4:00PM

Boys Gr 3: Harrison @ Carrol
4:00PM

Boys Gr 7: Thornton @ Frese
4:00PM

Girls Grades 7 and 8: Tumas @ Sorid
4:00PM

Challenger: Challenger-12up @ Challenger-12up
4:00PM

Boys Gr 8: Maioriello @ Kazandjian
5:15PM

Boys Grades 11 and 12: Potosky @ Landis
6:15PM

Boys Gr 8: Hepperlen @ Kelly
6:30PM
25
Practice: Moynihan
Springville
12:15-1:30 PM


Practice: Moroski
Springville
12:15-1:30 PM


Practice: Sorid
Springville
1:30-2:45 PM


Practice: Tumas
Springville
1:30-2:45 PM


Practice: Tuch/Emerle
Fleetwood
2:30-3:45 PM


Practice: Cushman
Fleetwood
2:30-3:45 PM


Practice: Rabin
Springville
2:45-4:00 PM


Practice: Dudley
Springville
2:45-4:00 PM


Girls Gr 3: Mullin @ DeShields
12:15PM

Boys Gr 7: Sarkees @ Malamisura
1:15PM

Boys Gr 7: Binder @ Frese
2:30PM

Boys Gr 2: Flood @ Suleski
3:45PM
26
Practice: Reilly
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Briggs
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Plasner
Parkway
6:15-7:30 PM


Practice: Johnson
Parkway
6:15-7:30 PM


Practice: Monoky
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Meile
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Tornese
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: DeStefano
Springville
7:15-8:30 PM


Boys Gr 2: Simone @ Colonna
6:15PM

Boys Kindergarten: Bourke @ Quinn
6:15PM

Boys Gr 2: Suleski @ Dorris
7:15PM
27
Practice: Pruitt
Harrington OLD
6:00-7:15 PM


Practice: Webb
Harrington OLD
6:00-7:15 PM


Practice: Chew
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: McCord
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Castner
Hainesport
6:30-7:45 PM


Practice: White
Hainesport
6:30-7:45 PM


Practice: Chester
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: Campbell
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: Montana
Parkway
7:30-8:45 PM


Practice: Lee
Parkway
7:30-8:45 PM


Practice: Pertuit
Hainesport
7:45-9:00 PM


Practice: Krause
Hainesport
7:45-9:00 PM


Girls Gr 2: Riegert @ Waldorf
6:15PM

Girls Gr 4: Platt/Fleming @ Peters/Bagnell
6:15PM

Boys Kindergarten: Stevenson @ Battersby
6:15PM

Girls Gr 2: Logan @ McNamara
7:15PM

Girls Grades 7 and 8: Sorid @ Moroski
7:15PM
28
Practice: Frese
Harrington NEW
6:00-7:15 PM


Practice: Pratt
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Shuster
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Gravener
Harrington NEW
6:00-7:15 PM


Practice: Colonna
Parkway
6:15-7:30 PM


Practice: Pearce
Parkway
6:15-7:25 PM


Practice: Beeler
Hillside
6:15-7:15 PM


Practice: Anton
Hillside
6:15-7:15 PM


Practice: Basis
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Malamisura
Harrington NEW
7:15-8:30 PM


Practice: Wetzel/White
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Thornton
Harrington NEW
7:15-8:30 PM




March, 2018

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday




1
Practice: Challenger-12up
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Plasner
Harrington NEW
7:15-8:30 PM


Practice: Binder
Harrington NEW
7:15-8:30 PM


Boys Gr 2: Flood @ Boyle
6:15PM

Boys Gr 2: Varghese @ Haskins
7:15PM
2
Practice: Moynihan
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Pruitt
Springville
6:00-7:15 PM


Practice: Magee,E
Harrington NEW
6:00-7:15 PM


Practice: Sarkees
Harrington NEW
6:00-7:15 PM


Practice: Maioriello
Larchmont
6:15-7:30 PM


Practice: Cofsky
1-check with coach
6:15-7:30 PM


Practice: Verney
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Gray
Hillside
7:15-8:15 PM


Practice: Moynihan
Harrington NEW
7:15-8:30 PM


Practice: Chase
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: Hepperlen
Springville
7:15-8:30 PM


Practice: Halfpenny
Larchmont
7:30-8:45 PM


Practice: Briggs
Larchmont
7:30-8:45 PM


Boys Kindergarten: Quinn @ Galbraith
6:15PM
3
Practice: Challenger-12up
Larchmont
4:00-5:15 PM


Boys Gr 1: Anton @ Gray
8:30AM

Boys Gr 1: Basis @ Beeler
10:30AM

Boys Gr 1: Meile @ Verney
1:30PM

Boys Gr 1: Monoky @ Wetzel/White
2:30PM
45678
Practice: Challenger-12up
Springville
6:00-7:15 PM

910
Challenger Final Game/Trophy Day
4:00-5:15 PM


Challenger: Challenger-12up @ Challenger-12up
4:00PM
11121314151617
18192021222324
25262728293031








Home | News | Schedules | Standings | Information | Links | Site Map |  | 

© 2018 LeaguePro, Inc. All rights reserved.
This site created by LeaguePro Inc.

LeaguePro

Sponsors